Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Księga Życzeń

kliknij tutaj, żeby dodać wpis

16.02.2005 - 14:52 - LesWen

Czy powstała już biblioteka eudora32.dll dla najnowszej wersji EUDOR'y (6.2.1.2)?

16.02.2005 - 17:32 - admin

W zasadzie nie. Po zainstalowaniu najnowszej Eudory i kilku testach zakończonych w 85% przypadków zawieszeniami (przy wyszukiwaniu wiadomości), darowałem sobie aktualizację aż do czasu wyjścia działającej w pełni wersji.

Jeżeli jednak zależy Ci na przerobieniu biblioteki możesz to zrobić bez trudu samemu. Należy ściągnąć program HView 2000 (np. stąd: http://www.softlookup.com/display.asp?id=7651), wczytać do niego bibliotekę, odnaleźć wartości:

38 00 38 00 35 00 39

A następnie spojrzeć na prawą stronę edytora (tam, gdzie widać napisy). Będzie tam widoczne (w dwóch miejscach) I.S.O.-.8.8.5.9.-.1 - należy po prostu zamienić "1" na "2", żeby Eudora wysyłała prawidłową informację.

16.02.2005 - 17:35 - uzz

Przeszukując wartości kliknij w lewą stronę i wprowadź w pole wyszukiwania dokładnie ciąg podany powyżej (wraz z oddzieleniem wartości spacjami). Funkcja Find w HView2000 szuka ciągu albo w wartościach albo w edytorze ascii - zależy którą stronę aktywujesz kliknięciem.

17.02.2005 - 7:38 - LesWen

Dziękuje.
Działa.
Muszę się przyznać, że szukałem wcześniej HexEdytorem ciągu ISO-8859 i nie znalazłem.
Teraz wyjaśniło się dlaczego... (I.S.O.-...)

Pozdrawiam

LW

13.04.2005 - 11:15 - Jacek Godlewski

NIE TRZEBA GRZEBAĆ W PLIKU DLL, aby spolszczyć Eudorę !
od kilku lat używam Eudory (dotychczas bez żadnych dodatkowych czcionek ani układów klawiatury). Abym mógł czytać maile wysłane do mnie w standardzie iso-8859-2, używałem plug-in'ów. Aby inni mogli odczytywać, co napisałem, deklarowałem w pliku eudora.ini: "sendcharset=windows-1250" i wszyscy, którzy czytali moje maile outlook expressem lub Eudorą, widzieli dobre znaki. Niestety, ludzie odczytujący pocztę przez stronę www widzieli krzaki.

Zainstalowałem ściągniętą z Pana strony klawiaturę "iso" oraz czcionki. Wszystko działa OK.
NIE TRZEBA natomiast podmieniać pliku dll. Wystarczy wstawić w pliku eudora.ini taką linię:
SendCharset=iso-8859-2
Aby takie wpisy dodawać bez ręcznego grzebania w pliku eudora.ini, można napisać do siebie mail zawierający następującą treść:
< x-eudora-option:SendCharset=windows-1250>
< x-eudora-option:SendCharset=iso-8859-2>
Po odebraniu takiego maila wystarczy kliknąć w odpowienią linię, która zachowuje się jak link, wywołując okienko konfiguracji zaawansowanych opcji Eudory.

Zainstalowawszy klawiaturę i czcionki, bez podmiany pliku dll, wysłałem Eudorą wiadomość zawierającą tekst "zażółć gęślą jaźń".
Odczyt na stronie www: prawidłowy.
Odczyt w outlook expresie: prawidłowy.
Odczyt w Eudorze: prawidłowy.
Wysłałem również taki tekst ze strony www, odebrałem Eudorą, odczyt prawidłowy.

Mam jedną uwagę (prośbę o skorygowanie?): ikona układu klawiatury w trayu wygląda tak samo ("PL"), jak dla klawiatury programisty, dopiero "dymek" wyjaśnia, że to jest "polski-iso" (Windows 2000, SP4). Można to zmienić, żeby z daleka było widać, jaki układ klawiatury jest aktywny?

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam,

Jacek Godlewski, Gdańsk.
e-mail: <jacek.godlewski@gd.onet.pl>

13.04.2005 - 17:06 - admin

A wie Pan - akurat tego numeru z deklaracją w .ini nie znałem. Rzeczywiście prostsze. Muszę to sprawdzić.

Natomiast co do rozwiązania problemu: z tego co Pan pisze wynika, że jest to Windows XP (lub podobny ale inny niż win98). W takim przypadku najlepiej klawiaturę ISO podpiąć w konfiguracji pod język np... Islandzki. :) Chodzi o to, żeby układ klawiatury był przypisany po jednym do danego "języka". Wtedy będzie widoczne IS dla Iso a PL dla Windows.

13.04.2005 - 17:11 - admin

Ach, nie doczytałem - napisał Pan jaki jest to Windows (2000). Sytuacja jest analogiczna.

27.04.2005 - 19:36 - admin

Jeżeli chodzi o podmianę biblioteki to może to mieć jednak pozytywny skutek przy odbieraniu poczty (przekodowywanie nagłówków ISO). Samo wysyłanie z odpowiednim kodowaniem to nie wszystko.


Nick:

Treść komentarza:

We wpisach nie działa kod HTML. Linki rozpoznawane są automatycznie

e-mail:     WWW:

TLEN:       GG:.:: powrót do całości ::.tani hosting za sms z php i mysqlHotel Gdańsk Szydłowski, Trójmiasto, noclegipuchary, medale, statuetki, patery - hurtownia sportowaGabinet Masażu Ciechanów Adam ChrzanowskiAUTO GIANT - wypożyczalnia samochodów Gdańsk - wynajem samochodów - rent a carGACÓWKA - HODOWLA - Berneński Pies Pasterskifoto galeria bydgoszcz